Co je na obzoru – klesání cen nemovitostí nebo neomezený růst?

Podle hlavního poradce České bankovní asociace Vladimíra Staňury jsou nemovitostí na vrcholu cen, takže by mělo dojít ke korekci.

Podle údajů České národní banky jsou ceny nemovitostí již předraženy až o 15%.

Evropský výbor pro systémová rizika vydal České republice varování ohledně rezidenčních nemovitostí.

Varování se týká úrovně zadluženosti vlastníků rezidenčních nemovitostí, růstu hypotečních úvěrů a známek oslabení standardů úvěrů.

ESRB – (Evropský výbor pro systémová rizika) bylo označeno za jednu z hlavních hrozeb – neúměrně vysoká cena nemovitostí spojená s vysokým růstem úvěrů na bydlení a oslabením úvěrových standardů.

Podle něho to zvyšuje riziko růstu úvěrového dluhu v případě změny ekonomického vývoje.

Změny ekonomického vývoje jsou velmi pravděpodobné a způsobeny pravidelným střídáním ekonomického růstu a poklesu, která se nazývá ekonomický cyklus.

Odborníci říkají, že realitní trh je nyní na vrcholu svého vývoje. A příští rok se očekává pokles cen. Přemýšlejte! Je správný čas na konkrétní řešení?

 

 

Autor: |2020-03-24T15:35:17+01:0021 prosince, 2019|Nemovitosti|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co je na obzoru – klesání cen nemovitostí nebo neomezený růst?
Tato stránka používá soubory cookies. Ok

Chcete pokračovat ve čtení článku a mít přehled o aktuálních i odborných tématech? Registraci provedete jednoduše zadáním emailové adresy.

 

There was an error while trying to send your request. Please try again.