Sněmovna přehlasovala Senát a zakázala výpověď nájmu prostor k podnikání bez státních záruk

Vláda, resp. Poslanecká sněmovna rozhodla o návrhu na zákaz dát nájemci výpověď z nájmu prostor sloužících k podnikání z důvodu prodlení nájemce. Senát teď vrací návrh zpět do sněmovny a chce ochranu pronajímatele.

Dle původního návrhu nebude pronajímatel moci do dne 31. 12. 2020 (úplně původní návrh počítal s datem až do  31.3.2022) nájem jednostranně ukončit pouze z důvodu, že je nájemce v prodlení s placením nájemného, pokud prodlení nastalo od 12.3. – 30.6. a to v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii korona viru. Podle tohoto návrhu musí nájemce uhradit všechny dluhy nejpozději do 31.12.2020. V opačném případě může pronajímatel nájem vypovědět s 5 denní výpovědní lhůtou.

Již schválený návrh putoval ze Senátu zpět do dolní komory parlamentu. Senátoři navrhovali, aby Česká republika poskytovala bezúplatnou státní záruku na zajištění 80 % všech dluhů nájemců z nájemného, které vznikly v ochranné době, tedy době, během které nemohl pronajímatel dát nájemci výpověď.

Poslanecká sněmovna však tento návrh dnes zamítla a setrvala na původním vládním návrhu zákona.

 

Autor: |2020-04-22T16:38:18+02:0022 dubna, 2020|Nemovitosti, Právo|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sněmovna přehlasovala Senát a zakázala výpověď nájmu prostor k podnikání bez státních záruk
Právnická fakulta UK, obor právo a právní věda Specializace: obchodní právo a právo nemovitostí
Tato stránka používá soubory cookies. Ok

Chcete pokračovat ve čtení článku a mít přehled o aktuálních i odborných tématech? Registraci provedete jednoduše zadáním emailové adresy.

 

There was an error while trying to send your request. Please try again.